CF12JB36K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
CF12JB36K0
描述:
RES 36K OHM 5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Size / Dimension 0.335" L x 0.122" W (8.50mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 36 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W