CF14JA2R40
Stackpole Electronics Inc
型号:
CF14JA2R40
描述:
RES 2.4 OHM 5% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W