CFB-24D-5-0.5S
R-K Electronics, Inc.
型号:
CFB-24D-5-0.5S
描述:
RELAY TIME DELAY 0.5SEC 10A 120V
用户指南
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function Off-Delay
Voltage - Supply 24VDC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Package Bulk
Timing Adjustment Method Hand Dial
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC