CFM-2010CF-0120-217
CUI Devices
型号:
CFM-2010CF-0120-217
品牌:
CUI Devices
描述:
DC AXIAL FAN, 20 MM SQUARE, 10 M
用户指南
Air Flow 1.1 CFM (0.031m³/min)
Noise 21.7dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.150A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 5VDC
Voltage Range 4.5 ~ 5.5VDC
Product Status Active
RPM 12000 RPM
Mfr CUI Devices
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 10.30mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Bearing Type omniCOOL™ Magnetic Sleeve
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 20mm L x 20mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Series CFM-20CF
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 750 mW