CFM-2010CF-0170-292-20
CUI Devices
型号:
CFM-2010CF-0170-292-20
品牌:
CUI Devices
描述:
DC AXIAL FAN, 20 MM SQUARE, 10 M
用户指南
Air Flow 1.6 CFM (0.045m³/min)
Noise 29.2dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.180A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 5VDC
Voltage Range 4.5 ~ 5.5VDC
Product Status Active
RPM 17000 RPM
Mfr CUI Devices
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 10.30mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.240 in H2O (59.8 Pa)
Bearing Type omniCOOL™ Magnetic Sleeve
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 20mm L x 20mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Series CFM-20CF
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 900 mW