CFM12JB100R
Stackpole Electronics Inc
型号:
CFM12JB100R
封装:
Axial
描述:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W