CFM130S240-C
Cincon Electronics Co. LTD
型号:
CFM130S240-C
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 101W
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features PFC, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO, FCC
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.60" L x 2.52" W x 1.36" H (91.4mm x 64.0mm x 34.5mm)
Number of Outputs 1
Series CFM130S (130W)
Current - Output 1 4.2 A
Power (Watts) 101W (130W Forced Air)