CFM14JA150R
Stackpole Electronics Inc
型号:
CFM14JA150R
封装:
Axial
描述:
RES 150 OHM 5% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W