CFN0603AJX-R020ELF
Bourns Inc.
型号:
CFN0603AJX-R020ELF
品牌:
Bourns Inc.
封装:
0603
描述:
RESMETALFOIL A 0603 R020 5% 0.5W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series CFN-A
Power (Watts) 0.5W, 1/2W