CFR-12JT-52-43R
YAGEO
型号:
CFR-12JT-52-43R
描述:
RES 43 OHM 5% 1/6W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 43 Ohms
Series CFR
Power (Watts) 0.167W, 1/6W