CFR-25JR-52-240K
YAGEO
型号:
CFR-25JR-52-240K
描述:
RES 240K OHM 5% 1/4W AXIAL
库存 : 4850
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 kOhms
Series CFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W