CFR100JR-73-160K
YAGEO
型号:
CFR100JR-73-160K
描述:
RES 160K OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 160 kOhms
Series CFR
Power (Watts) 1W