Essentra Components
型号:
CG-PG7-1-BK
封装:
-
批次:
-
描述:
CABLE GLAND 2-5MM PG7 NYLON
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.2825
$1.2825
10
$1.08775
$10.8775
25
$1.0431
$26.0775
50
$1.02068
$51.034
100
$0.97641
$97.641
250
$0.887604
$221.901
500
$0.798855
$399.4275
1000
$0.710096
$710.096
2500
$0.64353
$1608.825
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Outside Cable Diameter (Min) | 0.079" (2.00mm) |
| Thread Length | 0.315" (8.00mm) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Color | Black |
| Panel Hole Size | 0.500" (12.7mm) |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Thread Size | PG7 |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Includes | Sealing Gland, Sealing Nut |
| Series | CG-PG |
| Type | Cable Gland |
| Mfr | Essentra Components |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | CG-PG7 |
| Conduit Hub Size | - |