首页 / 陶瓷电容器 / CGA2B1C0G2A102J050BE
minImg
CGA2B1C0G2A102J050BE
TDK Corporation
型号:
CGA2B1C0G2A102J050BE
描述:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0402
库存 : 34752
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1000 pF