首页 / 陶瓷电容器 / CGA2B2C0G1H150J050BD
minImg
CGA2B2C0G1H150J050BD
TDK Corporation
型号:
CGA2B2C0G1H150J050BD
描述:
CAP CER 15PF 50V 0402 EPOXY
库存 : 2042
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Series CGA
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 15 pF