首页 / 陶瓷电容器 / CGA2B2X5R1E103M050BA
minImg
CGA2B2X5R1E103M050BA
TDK Corporation
型号:
CGA2B2X5R1E103M050BA
描述:
CAP CER 10000PF 25V X5R 0402
库存 : 522620
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF