首页 / 陶瓷电容器 / CGA2B2X7R1E153K050BA
minImg
CGA2B2X7R1E153K050BA
TDK Corporation
型号:
CGA2B2X7R1E153K050BA
描述:
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0402
库存 : 21896
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF