首页 / 陶瓷电容器 / CGA2B2X8R1H332K050BE
minImg
CGA2B2X8R1H332K050BE
TDK Corporation
型号:
CGA2B2X8R1H332K050BE
描述:
CAP CER 3300PF 50V X8R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF