首页 / 陶瓷电容器 / CGA3E2NP01H010C080AA
minImg
CGA3E2NP01H010C080AA
TDK Corporation
型号:
CGA3E2NP01H010C080AA
描述:
CAP CER 1PF 50V NP0 0603
库存 : 63
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 pF