首页 / 陶瓷电容器 / CGA3E2X5R1C474K080AA
minImg
CGA3E2X5R1C474K080AA
TDK Corporation
型号:
CGA3E2X5R1C474K080AA
描述:
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0603
库存 : 2134
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF