首页 / 陶瓷电容器 / CGA3E3X8R1C474M080AE
minImg
CGA3E3X8R1C474M080AE
TDK Corporation
型号:
CGA3E3X8R1C474M080AE
描述:
CAP CER 0.47UF 16V X8R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF