首页 / 陶瓷电容器 / CGA3EAC0G2A152J080AC
minImg
CGA3EAC0G2A152J080AC
TDK Corporation
型号:
CGA3EAC0G2A152J080AC
描述:
CAP CER 1500PF 100V C0G 0603
库存 : 7562
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, ESD Protection
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF