首页 / 陶瓷电容器 / CGA4C4NP02W181J060AA
minImg
CGA4C4NP02W181J060AA
TDK Corporation
型号:
CGA4C4NP02W181J060AA
描述:
CAP CER 180PF 450V NP0 0805
库存 : 440
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 180 pF