首页 / 陶瓷电容器 / CGA4F2C0G2A182J085AA
minImg
CGA4F2C0G2A182J085AA
TDK Corporation
型号:
CGA4F2C0G2A182J085AA
描述:
CAP CER 1800PF 100V C0G 0805
库存 : 7928
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1800 pF