首页 / 陶瓷电容器 / CGA4J2X7R1H154M125AA
minImg
CGA4J2X7R1H154M125AA
TDK Corporation
型号:
CGA4J2X7R1H154M125AA
描述:
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
库存 : 3833
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF