首页 / 陶瓷电容器 / CGA4J3X7R2E153K125AA
minImg
CGA4J3X7R2E153K125AA
TDK Corporation
型号:
CGA4J3X7R2E153K125AA
描述:
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF