TDK Corporation
型号:
CGA5L1X8L1H225K160AC
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER X8L 50V 2.2UF 10% 1.60MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.703
$0.703
10
$0.4959
$4.959
50
$0.37487
$18.7435
100
$0.32642
$32.642
500
$0.241794
$120.897
1000
$0.205523
$205.523
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X8L |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | CGA |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | TDK Corporation |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Features | High Temperature |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |