首页 / 陶瓷电容器 / CGA5L2X8R2A154M160AD
minImg
CGA5L2X8R2A154M160AD
TDK Corporation
型号:
CGA5L2X8R2A154M160AD
描述:
CAP CER 0.15UF 100V 1206 EPOXY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF