首页 / 陶瓷电容器 / CGA5L3X7R2E104K160AE
minImg
CGA5L3X7R2E104K160AE
TDK Corporation
型号:
CGA5L3X7R2E104K160AE
描述:
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
库存 : 4214
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF