首页 / 陶瓷电容器 / CGA6M3X8R2A474M200AD
minImg
CGA6M3X8R2A474M200AD
TDK Corporation
型号:
CGA6M3X8R2A474M200AD
描述:
CAP CER 0.47UF 100V 1210 EPOXY
库存 : 151
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF