首页 / 陶瓷电容器 / CGA6P1C0G3A123J250AC
minImg
CGA6P1C0G3A123J250AC
TDK Corporation
型号:
CGA6P1C0G3A123J250AC
描述:
CAP CER 0.012UF 1KV C0G/NP0 1210
库存 : 4
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.012 µF