TDK Corporation
型号:
CGA6P3X7R1H475K250AE
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9785
$0.9785
10
$0.7695
$7.695
50
$0.6669
$33.345
100
$0.57703
$57.703
500
$0.436012
$218.006
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | CGA |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Mfr | TDK Corporation |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Features | Soft Termination |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |