首页 / 陶瓷电容器 / CGA6P4NP02W333J250AA
minImg
CGA6P4NP02W333J250AA
TDK Corporation
型号:
CGA6P4NP02W333J250AA
描述:
CAP CER 0.033UF 450V NP0 1210
库存 : 1200
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF