首页 / 陶瓷电容器 / CGA8R4C0G2W683J320KA
minImg
CGA8R4C0G2W683J320KA
TDK Corporation
型号:
CGA8R4C0G2W683J320KA
描述:
CAP CER 0.068UF 450V C0G 1812
库存 : 125
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF