首页 / 陶瓷电容器 / CGA9N2X7R2A105M230KA
minImg
CGA9N2X7R2A105M230KA
TDK Corporation
型号:
CGA9N2X7R2A105M230KA
描述:
CAP CER 1UF 100V X7R 2220
库存 : 500
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF