首页 / 陶瓷电容器 / CGB3B1X6S1A225K055AC
minImg
CGB3B1X6S1A225K055AC
TDK Corporation
型号:
CGB3B1X6S1A225K055AC
描述:
CAP CER 2.2UF 10V X6S 0603
库存 : 7006
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X6S
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series CGB
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 µF