首页 / 陶瓷电容器 / CGJ3E2C0G1H010C080AA
minImg
CGJ3E2C0G1H010C080AA
TDK Corporation
型号:
CGJ3E2C0G1H010C080AA
描述:
CAP CER 1PF 50V C0G 0603
库存 : 1505
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 pF