首页 / 陶瓷电容器 / CGJ3E2X7R1C154K080AA
minImg
CGJ3E2X7R1C154K080AA
TDK Corporation
型号:
CGJ3E2X7R1C154K080AA
描述:
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0603
库存 : 3852
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF