首页 / 陶瓷电容器 / CGJ4J2C0G2A332J125AA
minImg
CGJ4J2C0G2A332J125AA
TDK Corporation
型号:
CGJ4J2C0G2A332J125AA
描述:
CAP CER 3300PF 100V C0G 0805
库存 : 1464
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF