首页 / 陶瓷电容器 / CGJ6M4X7T2H154K200AA
minImg
CGJ6M4X7T2H154K200AA
TDK Corporation
型号:
CGJ6M4X7T2H154K200AA
描述:
CAP CER 0.15UF 500V X7T 1210
库存 : 755
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7T
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF