CGR193T075X5L
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CGR193T075X5L
描述:
CAP ALUM 19000UF 75V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 30 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.6mOhm @ 120Hz
Series CGR
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 34.5 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 19000 µF