Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CGS553U030W4C
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 55000UF 30V SCREW
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$56.5915
$56.5915
10
$53.4489
$534.489
50
$47.16047
$2358.0235
100
$43.23051
$4323.051
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 4.125" (104.78mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Lead Spacing | 1.125" (28.58mm) |
| Voltage - Rated | 30 V |
| Size / Dimension | 2.500" Dia (63.50mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Ripple Current @ Low Frequency | 16.3 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9mOhm @ 120Hz |
| Series | CGS |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 21.19 A @ 10 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 55000 µF |
| Package | Bulk |