CGS621T250R2C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
CGS621T250R2C
描述:
CAP ALUM 620UF 250V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.125" (53.98mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 2.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 137mOhm @ 120Hz
Series CGS
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 3.45 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 620 µF