CH1LBRR12S
CIT Relay and Switch
型号:
CH1LBRR12S
描述:
SWITCH PB SPDT 1A 125VAC
用户指南
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Circuit SPDT
Mechanical Life -
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series CH
Type Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - DC 24 V
Switch Function On-On
Electrical Life 30,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V