CHM-27-30-80-36-AB00-F2-3
Luminus Devices Inc.
型号:
CHM-27-30-80-36-AB00-F2-3
描述:
LED COB CHM27 WARM WHT SQ 3000K
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 26.50mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 2.7A
Current - Max 4A
Lumens/Watt @ Current - Test 109 lm/W
Size / Dimension 31.50mm L x 31.50mm W
Product Status Not For New Designs
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 10270lm (Typ)
Series CHM-27
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Luminus Devices Inc.
Features -
Height 1.37mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V