CHQ4008204
Quantic Evans
型号:
CHQ4008204
描述:
Wet Tantalum
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.725" (18.42mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 8 V
Size / Dimension 1.400" Dia (35.56mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Series CHQ
Type Hermetically Sealed
Package / Case Radial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 200 mF