首页 / 陶瓷电容器 / CHV0805N1K0510JCT
minImg
CHV0805N1K0510JCT
Cal-Chip Electronics, Inc.
型号:
CHV0805N1K0510JCT
描述:
HVCAP0805 COG 51PF 5% 1KV
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 51 pF