首页 / 陶瓷电容器 / CHV1210N1K0392JCT
minImg
CHV1210N1K0392JCT
Cal-Chip Electronics, Inc.
型号:
CHV1210N1K0392JCT
描述:
HVCAP1210 COG 3900PF 5% 1KV
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 3900 pF