CIG22E1R0MNE
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CIG22E1R0MNE
封装:
1008 (2520 Metric)
描述:
FIXED IND 1UH 2.9A 48 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48mOhm
Series CIG22E
Inductance 1 µH