CIL10J4R7KNC
Samsung Electro-Mechanics
型号:
CIL10J4R7KNC
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 4.7UH 15MA 2.1 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 35 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Series CIL10
Inductance 4.7 µH
Type -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 33MHz